Et ve et ürünleri işletmeciliği mesleki yeterlilik belgesi, et ve et ürünleri işletmeciliği alanında faaliyet gösteren bireylerin, güvenli çalışma koşullarını sağlamak ve iş sağlığı güvenliği standartlarını yerine getirmek adına gereken bilgi ve becerilere sahip olduklarını kanıtladıkları bir belgedir.

Mesleki yeterlilik belgesi almak, bu alandaki hem çalışanların hem de işverenlerin iş güvenliği ve kalitesine olan katkısını artırmaktadır. Mesleki yeterlilik belgesi sahibi olmak için artık geleneksel eğitim programları tercih edilmemektedir.

Bunun yerine artık online olarak sertifika sunan pek çok kuruluş bulunmaktadır. Bu kuruluşlarda kişiler, ihtiyaç duydukları mesleki yeterlilik belgesi için herhangi bir süre sınırlaması olmadan belge sahibi olabilmektedir.

Kişiler, ister evde ister işte ister okulda ister dışarıda nerede ve ne zaman olursa olsun bu belge sürecini devam ettirebilmekte ve sonunda da kendi iş temposuna göre belirlediği bir süre içerisinde mesleki belge sahibi olabilmektedir.

Süreç, kişinin isteğine göre 1 gün içerisinde de 1 hafta içerisinde de bitebilmektedir. Kişiler isterse bu belgelendirme sürecini aylara dahi yayabilmektedir. Sunulan bu esneklik de kişileri son derece memnun etmektedir. Belgeler e-devlet onaylı mesleki belge olarak e-sertifika şeklinde verilmektedir.

Et ve Et Ürünleri İşletmeciliği Belgesi Veren Kurumlar Nelerdir?

Türkiye’de bu belgeyi veren birkaç kurum bulunmaktadır. Genellikle Milli Eğitim Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen mesleki eğitim kurumları ve sertifikasyon merkezleri, bu belgenin alınmasını sağlamaktadır.

Resmi kurumlar, uygun eğitim programları ve sınavlar düzenleyerek, belge sahiplerinin iş sağlığı güvenliği konusundaki yeterliliklerini değerlendirir. Ayrıca yetkilendirilmiş ve hem üniversite hem de e-devlet onaylı belge veren özel mesleki belgelendirme kuruluşları da bulunmaktadır.

Uluslararası geçerliliğe sahip olan bu mesleki belge için kişiler, internet üzerinden online olarak sunulan belgelendirme hizmetlerini sıkça tercih etmektedir. Sağladığı kolaylık, kişilerin en rahat şekilde mesleki yeterlilik sertifikası sahibi olabilmelerini sağlamaktadır.

Et ve Et Ürünleri İşletmeciliği Belgesi Nasıl Alınır?

Et ve et ürünleri işletmeciliği belgesi almak isteyen kişiler, öncelikle güvenilir bir kuruluş bularak bu kuruluşun resmi web sitesine ulaşarak sistem üzerinden belge başvurusunda bulunmalıdır. Kişiler, başvurularını yaptıktan sonra bir eğitim sürecine girmekte ve kendi tempo ve istekleri doğrultusunda bu süreci diledikleri zaman tamamlayabilmektedir.

Süreci başarıyla sonlandıran kişiler, bir sınava tabi tutulduktan sonra sınavın ardından et ve et ürünleri işletmeciliği mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanmaktadır. Başvuru için resmi web sitesinde başvuru alanında kişiler ilgili meslek grubunu seçerek bu belge için başvurusunu dakikalar içerisinde gerçekleştirebilmektedir.

Et ve Et Ürünleri İşletmeciliği Belgesi Alınca Neler Öğrenmiş Olacağım?

Et ve et ürünleri işletmeciliği belgesi, iş sağlığı güvenliği, hijyen, et işleme teknikleri ve daha birçok konuda sizin bilgi ve becerilerinizi artırmanızı sağlayarak, hem kendi güvenliğinizi hem de iş yerinizin verimliliğini artırmanıza yardımcı olacaktır. Belge ile birlikte elde edeceğiniz önemli bilgilerden bazıları şunlardır.

 • İş Sağlığı ve Güvenliği

 • Hijyen Kuralları

 • Et İşleme Teknikleri

 • Ekipman Kullanımı

 • Acil Durum Planlaması

 • Kalite Kontrol ve Denetim

 • Yasal Düzenlemeler

Et ve Et Ürünleri İşletmeciliği Mesleki Yeterlilik Belgesi Hangi İş Kollarında Gereklidir?

Et ve et ürünleri işletmeciliği mesleki yeterlilik belgesi, et ve et ürünleri işleme sektöründe çeşitli iş kollarında gereklidir. Belgenin gerekliliği olan bazı iş kolları şunlardır.

 • Kasaplar ve Et İşleme Uzmanları

 • Et Ürünleri Üretim İşçileri

 • Et İşleme Tesis Yöneticileri

 • Et Taşıma ve Dağıtım Personeli

 • Et İşleme Teknisyenleri

 • Et İşleme Ekipman Operatörleri

Mesleki Belgelendirme: Mektup Icon

Bizimle iletişime geçin

Detaylı bilgi ve kampanyalarımızdan yaralanmak için hemen bize ulaşın