Tamamen profesyonellerden oluşan deneyimli eğitim kadromuz ile OED eğitimi veriyor ve bu konudaki bireysel ve kurumsal ihtiyaçlarınıza özel çözümler üretiyoruz. Yeni nesil materyal ve ekipmanlar sayesinde OED cihazının kullanımını uygulamalı olarak gösteriyor ve bu cihazı gerekli durumlarda kullanmanızı sağlıyoruz.

Uzun zamandır iş sağlığı ve güvenliği alanında eğitim veren bir kurum olarak İstanbul OED eğitimi ve diğer İSG eğitimlerini uygun fiyat avantajı ile sizlere sunuyoruz. Kaliteli ve profesyonel bir süreç yaşamak ve sorunsuz şekilde eğitimlerinizi tamamlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

OED Nedir?

OED, Otomatik Eksternal Defibrilatör isimli cihazı ifade etmek için kullanılan kısaltmadır. Şok cihazı olarak bilinen OED, ani kalp durmalarında kullanılmaktadır. Hastanın göğüs bölgesine yapıştırılan pedler ile kalbe şok ve verilmesini sağlamakta ve kalbin yeniden çalışmasını kolaylaştırmaktadır.

Bir defibrilatör türü olan OED, duran kalbin çalıştırılması için kalbe elektro şok verir. Özellikle kalbin durduğu ilk dakikalarda bu uygulama, hastaların kalbinin çalıştırılması açısından çok önemlidir. Kalp krizi, kalp spazmı gibi durumlarda OED cihazının kullanımı, hayati sonuçlar vermektedir.

OED, elektrotları ile kalbe belli seviyede elektro şoklar veren, kullanımı kolay ve hafif bir cihazdır. İlgili cihazı, OED eğitimi alan herkes kullanabilir. Dolayısıyla bu eğitim, son derece önemlidir.

OED Eğitimi Nedir?

OED eğitimi; otomatik external defibrilatör cihazlarının nasıl kullanılacağına dair detayların verildiği, 2 saatlik bir eğitimdir. Bu eğitim, İl Sağlık Müdürlüklerince yetkilendirilen kurumlar tarafından verilir. Yetkisi olmayan kurumların verdiği eğitimler, resmiyette geçerli sayılmaz ve sadece bilgilendirme amaçlı olarak verilebilir.

Eğitim, uygulamalı olarak yapılır. Cihazın tanıtımından nasıl kullanılacağına, hangi durumlarda kullanılması gerektiğinden farklı ortamlardaki kullanım şekline göre detaylar aktarılır.

OED eğitimlerini, bu alanda deneyimli olan eğitmenlerimiz vermektedir. Kurum olarak bu eğitimin ne kadar önemli olduğunu biliyor ve eğitim sürecine büyük bir hassasiyetle yaklaşıyoruz. Yüksek kalitede aldığınız eğitimler ile doğru müdahaleler yapmanıza katkı veriyoruz.

Bu eğitimlerin verildiği gruplardaki kişi sayısı en az 5, en fazla ise 21 olabilmektedir. Katılımcı sayısının 21’den fazla olduğu durumlarda yeni bir grup daha açılır. Katılımcı sayısının 5’ten az olması durumunda ise bu kişiler, genel katılımın olduğu gruplara dahil edilerek eğitimler verilir.

Kimler OED Eğitimi Alabilir?

OED eğitimini 18 yaşını dolduran herkes alabilir. Bu noktada herhangi bir sınırlama veya kısıtlama bulunmamaktadır. Ancak bu eğitimi alacak kişilerin daha önce temel ilk yardım eğitimi almaları gerekir.

OED eğitimi, 2 saattir ve uygulamalı olarak verilmektedir. İlk defa temel ilk yardım sertifikası alacak olanlara verilen eğitimlerin içerisinde de yer almaktadır. Bundan dolayı bu kişilerin yeniden OED eğitimi almalarına gerek yoktur. Bu kişilerin, eğitimlerini başarı ile tamamladıktan sonra aldıkları sertifikalarında, OED kullanım yetkisi bulunur.

Daha önce OED eğitimini almamış olmasına karşın ilk yardım güncelleme eğitimi alacaklar, talep etmesi durumunda ilgili eğitimi de alabilir. Böylece sertifikaları yenilenirken, bu yetki de eklenir.

OED Eğitimi Zorunluluğu

Geçmişte verilen ilk yardım eğitimlerinin kapsamında OED eğitimleri bulunmuyordu. 27 Ağustos 2020 tarihinde yapılan değişiklik ile OED eğitimi zorunluluğu getirilmiştir.

İlk yardım eğitimi alan kişiler, zorunlu olarak OED eğitimi de almaktadır. Bu eğitimlere katılım zorunludur.

OED Eğitimi Kapsamı

Söz konusu eğitimin genel kapsamı şu şekildedir:

  • Cihazın tanıtımı

  • Kullanıldığı durumlar

  • Kullanım şekli

İstanbul OED Eğitimi

İstanbul OED eğitimi ile kurumsal ve bireysel ihtiyaçlarınıza yanıt veriyoruz. İş yerinizde bulunan ve bu eğitimi almasını istediğiniz gruba kurumumuzda veya uygun bir alanda uygulamalı olarak otomatik external difibrilatör eğitimi veriyor ve sertifikalarında bu cihazı kullanma yetkilerinin olmasını sağlıyoruz.

Eğitimlerimiz 2 saat sürmekte olup, yüz yüze ve uygulamalıdır. 5-21 kişi için tek grup oluşturuyor, kişi sayısının artması durumunda ise grup sayısını da artırıyoruz. Katılımcı sayınız 5’ten az ise genel katılımlı gruplarda eğitim almanızı sağlıyoruz.

Neden Biz?

İş sağlığı ve güvenliği konusunda büyük bir deneyime sahip olan kurumumuz, bakanlık ve İl Sağlık Müdürlüğünce yetkilendirilmiştir. Bizden almış olduğunuz eğitimlerin resmi geçerliliği bulunur. Eğitimler sonunda aldığınız sertifikaları e-devlet üzerinden görebilirsiniz.

Yüksek kalitede OED eğitimi almak ve uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mesleki Belgelendirme: Mektup Icon

Bizimle iletişime geçin

Detaylı bilgi ve kampanyalarımızdan yaralanmak için hemen bize ulaşın